Piórka millefiori.
Długo szukałam w sieci ciekawego i w miarę prostego sposobu na wykonanie zawieszek techniką millefiori. Znalazłam wiele sposobów, ale nie zawarto w nich niestety niektórych informacji. Postanowiłam stworzyć sama taki tatorialik. Mam nadzieję, że ktoś skorzysta :)
| Zaczynamy od przygotowania materiałów. Potrzebne nam będą: folia spożywcza, modelina | i nożyk. |
| Zgniatamy i formujemy coraz dłuższy i węższy pasek |
| Między złożone części wkładamy cienki placek innego koloru |
| Nacinamy lekko brzegi piór |
| Tniemy na drobne listki, można też zmniejszyć przekrój piór |
| Składamy całość i ostatecznie formujemy piórko |
| Zawijamy całość i wkładamy na dłuższą chwilę do lodówki |
| I oto po wygięciu naciętych części powstają piórka. Teraz trzeba je upiec w temp. 110 st. przez kilka minut, polakierować i oprawić w biżuterii :) |
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz